Pięciolatek na fotografii. Najciekawsze pomysły na sesje zdjęciowe

Pięciolatek na fotografii. Najciekawsze pomysły na sesje zdjęciowe

Fotografie z najmłodszych lat to wspaniała pamiątka. Wywołują piękne wspomnienia, a ich wspólne przeglądanie z rodziną daje wiele radości. Fotograf jest często obecny na ważnych wydarzenia z życia dziecka, takich jak chrzest, urodziny oraz pierwsza komunia. Świetnym pomysłem będzie również profesjonalna sesja dziecięca w studiu lub w plenerze, która przynosi wiele radości zarówno maluchom, jak i ich opiekunom.

Sesja w plenerze

Sesje plenerowe to dobre rozwiązanie dla ruchliwych dzieci. Pięciolatki lubią śmiech i zabawę, którą mogą im dostarczyć odpowiednie rekwizyty. Przed umówieniem sesji klient może wybrać dogodne miejsce, kolorystykę i scenografię. Największą popularnością cieszą się sesje na łonie natury, wśród kwiatów lub drzew. Plener daje ogromną ilość możliwości. Dziewczynki są zwykle zachwycone sesją w wianku na łące lub jako księżniczki, natomiast chłopcy czerpią wiele radości z pozowania z piłką. Magiczne zdjęcia oraz dobrą zabawę można uzyskać dzięki bańkom mydlanym, balonikom oraz zimnym ogniom. Jeśli dziecko rozpoczyna naukę gry na instrumencie lub jazdę na rowerze, takie rekwizyty również mogą pojawić się w sesji zdjęciowej.

Portret pięciolatka wykonywany w studio

Wiele radości dają również sesje portretowe. Studio to idealne miejsce na wykonanie eleganckich zdjęć w wyjściowych strojach. Wykonujemy portrety osobom w każdym wieku. Wieloletnie doświadczenie w fotografii dziecięcej sprawia, że pięciolatki czują się swobodnie i nawet wykonanie zdjęć w pozycji siedzącej nie jest problemem. Warto wiedzieć, że sesja portretowa nie zawsze wymagają bezruchu. Dzieciaki przybierają różne pozy, wykorzystują rekwizyty i nie żałują pięknych uśmiechów. Zaletą takiej sesji jest niezależność od warunków atmosferycznych. Zdjęcia w budynku mogą być z powodzeniem wykonywane w czasie złych warunków atmosferycznych.

Sesja lifestyle

Sesja lifestyle jest często wykonywana w domu i przedstawia codzienne życie oraz zabawę dziecka.  Może być to sesja razem z rodzicami, dziadkami lub rodzeństwem. Taki rodzaj zdjęć jest wyjątkowy, ponieważ utrwala rutynowe czynności i miło spędzany czas z rodziną, które mogłyby odejść w zapomnienie. Dzięki fotografiom za kilka lat można przypomnieć sobie, ile uśmiechu przyniósł wspólnie spędzony czas. Sesje lifestyle to idealne rozwiązanie dla pięciolatków, które nie lubią pozować, ponieważ podczas wykonywania zdjęć rodzina powinna zachowywać się naturalnie. Natomiast uchwycenie najlepszych momentów to zadanie dla doświadczonego fotografa.

Author Avatar
by foto-finezja