Jak dobrać odpowiednie zdjęcie na LinkedIn?

Jak dobrać odpowiednie zdjęcie na LinkedIn?

LinkedIn to najpopularniejszy międzynarodowy portal społecznościowy, będący miejscem do nawiązywania kontaktów zawodowo – biznesowych. Platformę można wykorzystać do budowy marki, szerzenia wiedzy, promocji firmy, bloga lub innych kanałów.

Dzięki serwisowi można łatwo znaleźć idealną pracę, dopasowaną do profilu, ponieważ umożliwia zarówno publikację, jak i wyszukiwanie ofert pracy. LinkedIn zrzesza 3 grupy zawodowe: osoby poszukujące pracy, osoby prowadzące własną działalność gospodarczą oraz osoby reprezentujące daną instytucję. Posiadając konto, można znaleźć odpowiednie osoby do współpracy lub dyskusji oraz nawiązać kontakty zawodowe. Istnieje również możliwość przynależenia do różnych grup tematycznych, związanych z branżą.

Tworząc profil, poza zamieszczeniem informacji o sobie, miejscu pracy, doświadczeniu, referencjach, ważne jest również dobranie odpowiedniej fotografii, przyciągającej uwagę, wskazującej na profesjonalizm osoby posiadającej konto i zachęcającej do kontaktu.

Jak dobrać odpowiednią fotografię?

Zgodnie z uniwersalną zasadą, zdjęcie powinno być podobne do tych, które załączamy do CV lub umieszczamy w dokumentach. Powinna być to fotografia wizerunkowa, o odpowiedniej kompozycji, dobrej jakości i wyraźnym kolorze. Niezwykle ważna jest również mimika osoby fotografowanej, która ma wskazywać na jej profesjonalizm i zachęcać do kontaktu. Zdjęcia do LinkedIn powinny być wykonane z perspektywy oczu fotografowanej osoby lub lekko od góry.

Rekruterzy podkreślają, że warto umieścić zdjęcie mniej konwencjonalne, jeśli oddaje ono cechy osobowości, które są cenione w danej branży. Nieodpowiednie będą jednak zdjęcia wykonane na przypadkowym tle, niewykadrowane oraz nieoświetlone. Nie należy dodawać zdjęć w nakryciu głowy, w okularach przeciwsłonecznych, zdjęć z imprez lub z wakacji. Warto zadbać również, aby strój nie był wyzywający ani skąpy. Osoba na zdjęciu powinna być ubrana profesjonalnie i schludnie.

Author Avatar
by foto-finezja